Kommunicera på rätt sätt
13/2 kl. 11:50Många företag har idag svårt att hinna med att kommunicera, både intern i företaget och externt mot marknaden. Under torsdagen den 9 februari höll Precis Reklam utbildning i kommunikationsplanering på Templet i Gävle.
- Utbildningen har både teoretiska och praktiska delar, säger Joe Formgren, utbildare på Precis Reklam. Vi har märkt att det finns ett stort behov av denna sorts utbildning fortsätter Joe.
Under utbildningsdagen togs följande ämnen upp: målgruppsanalys, mediaplanering, PR-planering och pressreleaser.
Som deltagare i utbildningen fick man många värdefulla tips att ta med sig. Bland annat fick man lära sig vikten av att kommunicera på rätt sätt inom företaget, innan man vänder sig ut mot marknaden.
– Intressant och lärorik utbildning, som jag verkligen kommer att ha nytta av i framtiden, säger Martin Larsson, en utav deltagarna.
0:- Fri för nedladdning.
Antal tecken i artikeln: 664
Materialet får bara användas, helt eller delvis, efter godkännande av publicisten eller medverkande i text och foto.
